NOSCE TE IPSUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gospodar svijeta

2 posters

Go down

Gospodar svijeta Empty Gospodar svijeta

Komentar by Archangel 01.03.12 20:18

Recimo da asteroid udari u zemlju, pobije 99% ljudske populacije i ti, baš ti između svih drugih, uspiješ se popeti na najviše mjesto i dobiješ moć da stvoriš novo društvo. Kako bi to društvo izgledalo?

Cilj je stvoriti - ne idealno - jer ideali spadaju u patologiju - nego najprirodnije moguće stanje, uračunavajući ljudsku neprestanu težnju za moći i uspinjanjem. Totalitarni režimi su često zasnovani na strahu, a demokratski na bezumlju. Gdje je sredina?
Archangel
Archangel
Admin

Broj poena : 67
Join date : 2012-02-21
Age : 42
Mjesto : Koz. Dubica

https://samospoznaja.forumbo.net

Na vrh Go down

Gospodar svijeta Empty Re: Gospodar svijeta

Komentar by Kahali 09.08.12 9:22

Hej, kao prvo pozdravljam te kao tvoj prvi član Arch...
Kao drugo djeluje mi Forum kao zanimljiv temelj za 'Akciju'....
A kao treće, pišem baš ovdje prvi post jer sam, nakon što pročitah čitav post/temu "Feminizacija čovječanstva" počeo pisati ali ostavih moju reakciju za kasnije jer ima puno točaka na koje se moram osvrnuti iz tvog texta a nemam sada vremena za cijeli.
Ovdje pak mogu napisati kratki blitz zato jer sam o tom pitanju (identičnom) razmišljao cijeli život praktički (počevši od ranog puberteta pa do danas) i u jednom trenutku počeo pisati o tome.
Prije nekoliko godina stao sam sa pisanjem iako je to zapravo već bio roman/knjiga 85% gotova. Jednostavno imam blokadu i ne mogu se natjerati da nastavim.
Roman se zove "Narandžaste zore" ili na engl (na kojem je pisan) "The Orange Dawns" i radi se upravo o tome.
Roman ima klasični "urbani" uvod i slijedi profesora likovnog odgoja (inače Francuza) koji je odlučio i otišao u Indiju (bliža budućnost) nebi li pobjegao od svakodnevice, digitalizacije i matematizacije društva, apatije i bezvoljnosti u kojoj živi.... nakon odredjenih dogadjaja polako počinje "sranje" koje se kroz roman sve više nazire odakle je, kako i zašto počelo, ali direktne posljedice po njega su okolnosti koje se mjenjaju i u kojima on polako počinje improvizirati (kao i uostalom svi oko njega).
Najočitija posljedica koju svi zamjećuju je da više uopće i nigdje nema struje, ubrzo nakon toga ni vode i namirnica i ljudi polako počinju odlaziti prema sve ruralnijim područjima.
Splet okolnosti (kojeg sada neću u detalje opisivati) dovodi ga u upravo takvu situaciju koju si postavio u Post-u, s tim što je oko njega veća grupa djece i mladih (izmedju 6 i 13 godina) koji ga počinju slijediti.
Prvi dan (jutro) u kojem se protagonist probudi u kojem shvati da ne mora više paziti da bi izgubio živu glavu ili odmah hitati da bi pronašao osnovne životne potrebe (hranu i vodu) Zovem Narandžastom zorom i tu protagonist shvaća da "sranje" ne mora nužno biti sranje i počinje intenzivno razmišljati, ali i postepeno sprovoditi u djelo odgoj, organizaciju i zapravo postavljati temelje društva oko sebe.
O detaljima njegovih ideja pisati ću ovdje i drago mi je što si otvorio upravo ovu temu. Razlika izmedju potpuno "čistog" "gospodara svijeta" iz tvog naslova i posta i ovoga je što je svijest te djece malko drugačija nego bilo koja svijest bilo koijeg prosječnog Indijca ili Zapadnjaka.
Kada kažem svijest ne govorim o Intelektu niti pričam o odgoju niti mislim na Kulturu, ne, mislim upravo na Svijest i o tome ću pisati detaljno ovdje takodjer.


p.s. Uglavnom želim ti kvalitetan početak Foruma i puno je bitniji kvalitet ljudi koji će ovdje navraćati nego kvantitet.
Nadam se da ne postoje nivoi, jednostanični organizmi, žabe, majmuni ili leveli jer mislim da je to potpuno nepotrebno i trivijalno (iako vidim neke bodove ispod tvog imena... ali dobro otom potom)

Kahali

Broj poena : 1
Join date : 2012-08-09

Na vrh Go down

Gospodar svijeta Empty Re: Gospodar svijeta

Komentar by Archangel 09.08.12 16:58

Oooo, dobrodošao @Kahali i hvala na lijepim željama! Nadam se da ćeš naći zanimljivih tema i da ćeš i sam otvarati zanimljive teme, i osjećaj se ko kod kuće, ovo nisam ni zamislio da bude neko okupljalište "mnoštva" (zato i nisam stavljao previše meta-tagova u Search engine) već da pokušam okupiti "kremu" sa područja bivše Juge. Bumo vidli šta će biti...

Ove nivoe i sam sam mislio da ih ne pravim, upravo zato što pokušavam zasnovati nešto na kvalitetu, koliko je to moguće. Ovi "poeni" su tu da označe kao neki "doprinos" glavnoj temi foruma, recimo, otvaranje tema na Filozofiji i Psihologiji i postanje na njima donose najviše "nagrade" - eto čisto da se malo odvojimo od "uobičajene prakse".

Vis a vis knjige, prema ovome što si napisao zaista mi zvuči zanimljivo, zaintrigiran sam. Jedva čekam da čujem ostatak.
Archangel
Archangel
Admin

Broj poena : 67
Join date : 2012-02-21
Age : 42
Mjesto : Koz. Dubica

https://samospoznaja.forumbo.net

Na vrh Go down

Gospodar svijeta Empty Re: Gospodar svijeta

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu